JUMAAT.pdf activity lesson plan education

KALISWARYAPPULIANDRA 9 views 3 slides Feb 28, 2025
Slide 1
Slide 1 of 3
Slide 1
1
Slide 2
2
Slide 3
3

About This Presentation

school


Slide Content

SK TAMAN TAMPOI UTAMA
JOHOR BAHRU
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TRANSFORMATION TOWARDS EXCELLENCE

CIKGU KALISWARY A/P PULIANDRAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
2 Jumaat 28/2/2025 5P
7.50-8.20
Sejarah

60 minit
TEMA KEDAULATAN NEGARA
TAJUK 6. Warisan Negara Kita
UNIT 1. Institusi Raja Payung Negara
TOPIK
Raja Ditaati dan Dihormat
Raja berdaulat
STANDARD KANDUNGAN 6.1 Institusi Raja
STANDARD PEMBELAJARAN
6.1.2 Menerangkan konsep waadat antara raja dengan rakyat.
6.1.3 Menjelaskan makna daulat dan derhaka.
K6.1.7 Menerangkan kepentingan sikap taat setia terhadap institusi raja.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPC murid akan dapat:
1. Menerangkan konsep waadat antara raja dengan rakyat.
2. Menjelaskan makna daulat dan derhaka.
3. Menerangkan kepentingan sikap taat setia terhadap institusi raja.
KRITERIA KEJAYAAN
Murid berjaya menulis sekurang-kurangnya 3 kepentingan sikap taat setia terhadap institusi
raja.
AKTIVITI
PDPC
Set induksi:-
1. Murid meneliti gambar dan memahami dialog dalam buku teks ms6.
Aktiviti:-
2. Guru bersoal jawab dengan murid tentang gambar yang dilihat oleh mereka. (KBAT)
3. Murid diberi penerangan maksud Waadat atau waad dan diterangkan kepentingan
sikap taat setia terhadap institusi raja.
4. Murid dibahagikan kepada 5 orang setiap kumpulan. Berdasarkan dialog, lakonkan
secara kreatif. (PAK21)
5. Murid diterangkan maksud daulat dan derhaka.
6. Secara berkumpulan, murid menerangkan sekurang-kurangnya 3 kepentingan taat
setia kepada institusi beraja dalam peta i-think. (PBD)
Penutup:-
7. Guru dan murid membuat rumusan pelajaran hari ini.
BBB Video, gambar, slide Power Point.
KBAT Menganalis EMK Nilai Murni
AKTIVITI PAK-21 Role-Play (Main peranan) NILAI TERAS SIVIK Hormat Menghormati
TAHAP PENGUASAAN (TP) 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Bercerita
REFLEKSI / IMPAK
KEHADIRAN : 29/34
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________

SK TAMAN TAMPOI UTAMA
JOHOR BAHRU
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TRANSFORMATION TOWARDS EXCELLENCE

CIKGU KALISWARY A/P PULIANDRAN

1. Minggu/ Hari/Tarikh 2/JUMAAT/ 28.2.2025
2. Kelas/ Masa/
Matapelajaran
1 EMERALD/ 8.20-8.50/PENDIDIKAN MUZIK
3. Tema/ Tajuk/ Standard
Pb
DIRI SAYA / Kucing Kesayangan Saya/Minggu Transisi
4.Objektif:

Murid dapat:
1. Melahirkan perasaan sayang dan suka untuk
belajar di dalam kelas dengan suasana yang ceria
dan kondusif.
2. Meningkatkan semangat kerjasama dan kolaborasi
dalam melakukan aktiviti berkumpulan.

5. Aktiviti PDP Aktiviti Pembelajaran

Kucing Kesayangan Saya
• Guru bertanya kepada murid tentang haiwan
peliharaan.
• Murid diedarkan lembaran kerja berkaitan tajuk
pembelajaran.
• Murid diminta untuk menyambung lakaran
berdasarkan gambar yang diberikan sebagai
rujukan murid.
• Guru membimbing murid melakukan aktiviti
pembelajaran.
• Guru menilai hasil kerja murid.
Guru dan murid membaca ayat bersama
6. Pengisian Kurikulum
6.1 Ilmu/Nilai Dunia Muzik/ sayangi diri, rajin
6.2 EMK/KB/BCB Komunikasi,kreativiti
7. BBM LCD ,komputer,lirik lagu,lembaran aktiviti
8. Refleksi/Impak dan
k.rumah
26/28 murid dapat meyambung lakaran berdasarkan
gambar dengan betul.

SK TAMAN TAMPOI UTAMA
JOHOR BAHRU
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TRANSFORMATION TOWARDS EXCELLENCE

CIKGU KALISWARY A/P PULIANDRAN


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
2 Jumaat 28/3/2025 2
9.40-10.40
Pendidikan
Moral

60 minit
TEMA SAYA DAN KELUARGA
UNIT 1
TAJUK PEGANGAN HIDUP SAYA
STANDARD KANDUNGAN 1. Agama atau Kepercayaan Saya
STANDARD PEMBELAJARAN
1.1 Memberi contoh perlakuan patuh kepada ajaran agama dalam keluarga.
1.4 Melahirkan perasaan apabila patuh kepada ajaran agama.
1.5 Melaksanakan sikap patuh kepada ajaran agama dalam keluarga.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Memberi contoh perlakuan patuh kepada ajaran agama dalam keluarga. .(Penaakulan)
3. Melahirkan perasaan apabila patuh kepada ajaran agama. .(emosi)
4. Melaksanakan sikap patuh kepada ajaran agama dalam keluarga. (Perlakuan)
KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya memberi contoh perlakuan patuh kepada ajaran agama dalam keluarga.
AKTIVITI
PDPC
1. Murid diberi salinan buku teks halaman 6.
2. Murid secara berpasangan menjawab soalan tersebut.
3. Murid membandingkan jawapan dalam kumpulan. (PAK21)
4. Murid membincangkan jawapan dengan bimbingan guru. (KBAT)
5. Murid menampal kertas di dalam buku latihan untuk dihantar kepada guru. (PBD)
6. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti.
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
BBB Buku teks halaman 6
KBAT Mengaplikasi EMK Nilai Murni
PAK 21 Presentations (Persembahan)- individu. NILAI Kepercayaan Kepada Tuhan
TAHAP PENGUASAAN 2
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH
(PBD)
Lain-lain (Nyatakan)
Lakonan/ Main peranan
REFLEKSI / IMPAK
KEHADIRAN : 21 /24
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________