LATIHAN PENGUKUHAN
BUKU TEKS 65
TOLAK JISIM MELIBATKAN KILOGRAM DAN GRAM
CUBA INI
a)102 kg - 47 kg = ……………..kg
b)3150 g - 765 g = …………….. g
c)15 kg 650 g -9 kg 340 g = …………….kg …………..g
d)30 kg 8 g - 19 kg 632 g = ………………….. g
e)Cari beza 8 kg 100 g dengan 7 kg 550 g
f)Tolak 4 201 g daripada 9 kg 60 g.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
1.Minggu / Hari/ Tarikh :
33 RABU 13 NOV 2024
Aktiviti Pembelajaran Abad
ke -21
2.Kelas / Masa / Mata
Pelajaran :
3 SATRIA 1030 - 1130 MATEMATIK
Round table
3.Tema / Tajuk Standard
Pembelajaran(KOD):
UKURAN DAN SUKATAN
TAJUK ; JISIM
6.2.3 Menyelesaikan ayat matematik tolak ukuran
jisim hingga dua nilai dari satu nilai melibatkan
kilogram dan gram.
Think pair share
4.Objektif Pembelajaran:Di akhir pembelajaran, Murid dapat :
1.1. menyelesaikan 3/6 soalan matematik tolak ukuran jisim
dengan betul (murid lemah)
2.2. menyelesaikan 5/6 soalan matematik tolak ukuran jisim
dengan betul (murid cemerlang)
3.
Pembentangn hasil
sendiri
Peta i-think
Role play
Gallery walk
Hot seat
Three stay,one
stay
5. Kriteria Kejayaan
6.Aktiviti PDP 1.2 orang murid dipilih secara rawak (mengikut aras
keupayaan) untuk menulis dan menyebut nilai nombor
berserta unit jisim kilogram dan gram.
2. Murid-murid diminta menyebut dan menentukan nilai
jisim yang besar dan kecil.
3. Guru mengaitkan nilai yang ada dengan operasi hari ini -
tolak ukuran jisim sambil menekankan Konsep 1M3A
4. Murid diminta untuk melakukan pengiraan di hadapan
dan menerangkan kepada kawan-kawan.
5. Murid merujuk buku teks untuk mendapatkan lebih
kepahaman tolak ukuran jisim melibatkan kilogram dan
gram dengan bimbingan guru.
6. Latihan pengukuhan - murid membuat latihan bertulis di
buku teks m/s 65.
7. Guru membimbing murid menyelesaikan latihan.
Tahap penguasaan PBD
TP6
TP5
TP4
TP3 /
TP2 /
Pentaksiran PBD : Buku Aktiviti,buku teks TP1
7.Pembelajaran Abad ke 21Berpusatkan murid / ARAS PEMIKIRAN
Komunikasi/pembentangan Mencipta
Kreatif Menilai
Pemikiran aras tinggi Menganalisis
Kemahiran hidup Mengaplikasi /
Kopereatif/kolaboratif Memahami /
Komuniti mengingati
Belajar untuk kehidupan Pentaksiran dalam bilik
darjah
8.EMK ketelitian,kerjasama Latihan bertulis/
9.BBB Buku aktiviti, Buku teks Eksperimen
10.Refleksi/Impak/
Penambahbaikan
Seramai 12 mencapai objektif pembelajaran. 10 orang
murid yang belum mencapai objektif akan dibimbing dalam
kelas akan datang.
Laporan amali
11. Ulasan Guru Besar/GPK/
Pemantau :
Kuiz
Pembentangan
Pemerhatian/
lisan/soal jawab
/