21.+Ciao+Bimbi!+1_priprema.doc_prva_godina_učenja

kindlebookdeals222 8 views 2 slides Jan 08, 2025
Slide 1
Slide 1 of 2
Slide 1
1
Slide 2
2

About This Presentation

italian


Slide Content

PRIPREMA ZA IZVOĐENJE NASTAVE
Škola:__________________________________________ Razred: ___________
Nastavni predmet:___________________________________ Datum:_____________
Nastavna tematska cjelina:“Uno, due, tre“ (3. cjelina)
Određivanje brojeva osoba
Učitelj/učiteljica:___________________________________ Sat br.: 21
CILJEVI I ZADATCI:
1.Obrazovni – usvajanje razlike između imenica muškog i ženskog roda u jednini i
množini, nabrajanje osoba
2.Funkcionalni – svladati brojenje osoba i uočiti razliku između rodova imenica
3.Odgojni – razvijati učenikov smisao za točnost i preciznost
NASTAVNE METODE: pitanja i odgovori, slušanje, ponavljanje pokreta, ponavljanje
teksta, igra memorije, diktat
OBLICI RADA: frontalno, individualno, u grupi, u paru
NASTAVNA SREDSTVA I POMAGALA: tablice za tombolu s četiri prazna polja - za
svakog učenika po jedna, vrećica s brojevima od 1 do 10, slikovne kartice svih likova (Paolo,
Simona, Uga, Pino, Raffa, Dante, Pinova mama, tata, brat i sestra), 10 kartica za igru
Memory (po dva ista lika: dječak, djevojčica, pingvin, slon i kornjača), bilježnice, radna
bilježnica
NASTAVNI RADNI MATERIJAL: Ciao bimbi 1 : udžbenik, radna bilježnica
KORELACIJA: Hrvatski jezik: Gramatika
Matematika: Brojevi 1-10
IZGLED PLOČE:

12 45
6789
3
10

ARTIKULACIJA SATA:
Uvod (10 minuta)
-pregledavanje domaće zadaće: str.14.u radnoj bilježnici;
- ponavljanje brojeva: učenici lančano izgovaraju brojeve od 1 do 10;
- igra tombole: svakom učeniku podijeliti tablicu s četiri polja u koju će napisati, po želji,
četiri različita broja; iz vrećice izvlačiti brojeve od 1 do 10 i svaki učenik će, kad čuje broj
koji ima u svojoj tablici, prekrižiti ga; onaj tko prvi prekriži sve brojeve kaže Tombola!
Obradba (25 minuta)
-na ploči nacrtati dvije kolone: na vrhu jedne lik djevojčice, a na vrhu druge lik dječaka i
razvrstati slikovne kartice u te dvije kolone;
- pomoću slikovnih kartica glasnih likova uvježbavati: Quanti bambiini ci sono qui? Un
bambino. Quanti elefanti ci sono qui? Un elefante. Quante tartarughe ci sono qui? Una
tartaruga, i tako redom za sve likove;
- na ploči crtati stilizirane likove dječaka (različit broj), ponavljati brojeve i uvježbavati
konstrukcijeu: Quanti bambini ci sono qui? Tre/due/cinque… bambini. Quante bambine ci
sono qui? Tre/due/quattro … bambine;
- igra Foto memory u dvije grupe: treba pronaći kartice koje pokazuju isti lik i koje čine par:
uzmite 10 kartica – svaki lik pojavljuje se dva puta: dječak,djevojčica, pingvin, slon, kornjača,
a na poleđini kartica ispišite brojeve od 1 do 10;
-kartice su na ploči okrenute tako da se vide brojevi; grupa koja pronađe dvije iste sličice
dobiva bod; igra se nastavlja dok se ne pronađu svi parovi;
Završetak (10 minuta)
- diktirate brojeve do 1 do 10, a učenici ih pišu u bilježnice;
- rad u paru: jedno dijete diktira, a drugo piše brojeve od 1 do 10, te potom izmjenjuju uloge;
Domaća zadaća
-riješiti 15. str. u radnoj bilježnici: dopisati brojeve koji nedostaju, prebrojiti koliko ima
pingvina i upisati brojeve u kružiće;
Tags