RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI

zahrabrocoli 9 views 3 slides May 09, 2025
Slide 1
Slide 1 of 3
Slide 1
1
Slide 2
2
Slide 3
3

About This Presentation

RPH PJ


Slide Content

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 3
MINGGU 11
TARIKH 4/5/2023 MASA 0730 - 0800
HARI Khamis
KELAS 3 Ibnu Khaldun
TEMA SERANG SAMPAI MENANG
TAJUK Hantaran Pantas Elak Dipintas
STANDARD KANDUNGAN 1.5 Melakukan kemahiran asas permainan kategori serangan dengan lakuan yang
betul.
2.5 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik
dalam kemahiran asas permainan kategori serangan.
5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan
STANDARD
PEMBELAJARAN
1.5.1 Menghantar bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
1.5.2 Menerima bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
1.5.5 Memintas hantaran bola pemain lawan
2.5.1 Menerangkan lakuan semasa menghantar dan menerima bola menggunakan
tangan, kaki dan alatan.
5.4.1 Memilih sendiri rakan untuk membentuk kumpulan.
KEMAHIRAN TMK 1.12 Menggunakan fitur dalam sesuatu perisian untuk tujuan tertentu.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :
1.Menghantar bola menggunakan tangan, kaki dan
alatan
2.Menerima bola menggunakan tangan, kaki dan
alatan
3.Memintas hantaran bola pemain lawan
4.Menerangkan lakuan semasa menghantar dan
menerima bola menggunakan tangan, kaki dan
alatan
5.Memilih sendiri rakan untuk membentuk kumpulan
Murid dapat :
1.Menghantar bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
2.Menerima bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
3.Memintas hantaran bola pemain lawan
4.Menerangkan lakuan semasa menghantar dan
menerima bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
5.Memilih sendiri rakan untuk membentuk kumpulan
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1.Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu
2.Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid.
3.Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang hantaran pantas elak
dipintas.
Guru merangsang
kembali pelajaran
dahulu dan
merangsang
pengetahuan sedia
ada murid.
Guru menggunakan
strategi pembelajaran
kolaboratif dan koperatif
dengan menerapkan
PAK21 dan elemen
sekolahku sejahtera
supaya ada interaksi
antara murid dan
memotivasikan murid.
Menilai kefahaman
murid tentang
pembelajaran hari ini.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
1.Murid diminta untuk menyatakan permainan tersebut dalam permainan kategori
serangan.
2.Murid diberi masa untuk meneliti dan memahami gambar dan aktiviti yang diberikan.
3.Murid menjalankan aktiviti menghantar dan memintas bola dengan menggunakan kaki
dengan betul dan selamat. Test It Out (Jalankan Ujian)
4.Murid akan diberi masa untuk melakukan pemanasan badan
5.Murid perlu melibatkan diri ketika menjalankan aktiviti.
6.Murid akan dipantau oleh guru ketika menjalankan aktiviti.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1.Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang hantaran pantas elak dipintas
dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 015-017 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU
SEJAHTERA
Selamat, Seronok ,Sehat
PAK-21 Test It Out (Jalankan Ujian)
STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 -
KBAT Menilai
PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kasih Sayang
KB -
EMK : ILMU &
PENDEKATAN BERTEMA
Nilai Murni
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENILAIAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
TINDAKAN SUSULAN
MURID
Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 3
MINGGU 11
TARIKH 5/5/2023 MASA 0730-0800
HARI Jumaat
KELAS 3 Ibnu Khaldun
TEMA SERANG SAMPAI MENANG
TAJUK Hantaran Pantas Elak Dipintas
STANDARD KANDUNGAN 1.5 Melakukan kemahiran asas permainan kategori serangan dengan lakuan yang
betul.
2.5 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik
dalam kemahiran asas permainan kategori serangan.
5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan
STANDARD
PEMBELAJARAN
1.5.1 Menghantar bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
1.5.2 Menerima bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
1.5.5 Memintas hantaran bola pemain lawan
2.5.1 Menerangkan lakuan semasa menghantar dan menerima bola menggunakan
tangan, kaki dan alatan.
5.4.1 Memilih sendiri rakan untuk membentuk kumpulan.
KEMAHIRAN TMK 2.1 Menggunakan pelayar web untuk mencari maklumat dalam bentuk
teks atau imej berdasarkan kata kunci menggunakan enjin carian.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :
1.Menghantar bola menggunakan tangan, kaki dan
alatan
2.Menerima bola menggunakan tangan, kaki dan
alatan
3.Memintas hantaran bola pemain lawan
4.Menerangkan lakuan semasa menghantar dan
menerima bola menggunakan tangan, kaki dan
alatan
5.Memilih sendiri rakan untuk membentuk kumpulan
Murid dapat :
1.Menghantar bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
2.Menerima bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
3.Memintas hantaran bola pemain lawan
4.Menerangkan lakuan semasa menghantar dan
menerima bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
5.Memilih sendiri rakan untuk membentuk kumpulan
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1.Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu
2.Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid.
3.Murid mengingat semula tentang hantaran pantas elak dipintas.
Guru merangsang
kembali pelajaran
dahulu dan
merangsang
pengetahuan sedia
ada murid.
Guru menggunakan
strategi pembelajaran
kolaboratif dan koperatif
dengan menerapkan
PAK21 dan elemen
sekolahku sejahtera
supaya ada interaksi
antara murid dan
memotivasikan murid.
Menilai kefahaman
murid tentang
pembelajaran hari ini.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
1.Murid memahami gambar dan aktiviti yang ada pada halaman 15 hingga 17.
2.Murid akan diberi masa untuk melakukan pemanasan badan.
3.Murid akan mendengar penerangan guru tentang aktiviti yang akan dijalankan.
4.Murid akan melihat contoh aktiviti yang ditunjukkan oleh guru.
5.Murid akan dipanggil secara rawak untuk meniru contoh yang ditunjukkan oleh guru.
6.Murid lain di minta untuk fokus terhadap murid yang sedang menjalankan aktiviti.
7.Murid akan menjalankan aktiviti menghantar dan memintas bola dengan menggunakan
tangan dengan betul dan selamat dalam kumpulan. Try It Out (Mari Mencuba)
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1.Murid membuat rumusan berkaitan isi pelajaran tentang hantaran pantas elak dipintas
dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 015-017 BUKU AKTIVITI Halaman 000
ELEMEN SEKOLAHKU
SEJAHTERA
Selamat, Seronok ,Sehat
PAK-21 Try It Out (Mari Mencuba)
STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 -
KBAT Menilai
PETA PEMIKIRAN -

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
EMK : NILAI Kasih Sayang
KB -
EMK : ILMU &
PENDEKATAN BERTEMA
Nilai Murni
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENILAIAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
TINDAKAN SUSULAN
MURID
Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
Tags